Erasmus

Idź do spisu treści

Menu główne

Trzeci Licealny Festiwal Sztuki

Działania projektowe w kraju > Rok 2014/2015

Trzeci Licealny Festiwal Sztuki „Kszesło” 2015
Film Teatr Muzyka – 20.03.2015 Żyrardów


20 marca 2015 roku w Centrum Kultury odbędzie się trzecia edycja festiwalu reaktywowanego w 2013 roku przez reżysera i nauczyciela naszej szkoły - Pana Mirosława Wasiewicza. Młodzież wspierana przez nauczycieli LO oraz pracowników Centrum Kultury przygotowuje realizacje artystyczne w trzech blokach: filmowym, teatralnym i muzycznym. Program tegorocznego festiwalu współorganizowanego przez Licealny Teatr 36 złotych jest bardzo bogaty. Zaprezentowanych zostanie 10 premierowych filmów; w tym adaptację filmową spektaklu teatru 36 złotych pt. „Szkoła” wg „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, w reżyserii M. Wasiewicza. Wśród pozostałych filmów prezentowanych w konkursie znajdą się etiudy Igi Sadowskiej, Karola Nowaka oraz innych uczestników warsztatów prowadzonych przez Szkołę Andrzeja Wajdy. W chwili obecnej grupa młodych twórców działa w Licealnym Klubie Filmowców założonym w lutym 2015 roku. Opiekunem tej grupy współdziałającej z Centrum Kultury jest prof Mirosław Wasiewicz.
Pokazane zostanie 6 przedstawień teatralnych zrealizowanych przez teatry z klas pierwszych i drugich, między innymi spektakl „Polemika Mickiewicza ze Słowackim”, w reżyserii D. Olborskiego i J. Piotrowskiego – laureatów ubiegłorocznego festiwalu. W bloku muzycznym poza konkursem wystąpi grupa The Reds z widowiskiem pt. „Świat z bajek Disney’a”, w reżyserii Agaty Lepieszki. Oprócz tego w konkursie zaprezentowanych zostanie 6 koncertów muzycznych. Recenzje z festiwalu przygotowuje grupa dziennikarska (uczniowie LO) pod opieką Pani Bożeny Gąsiorowskiej we współpracy z zawodowymi dziennikarzami.
Po zakończonych działaniach artystycznych i rozdaniu nagród jury w składzie: Marcin Janos-Krawczyk, Andrzej Adamiak, Wojciech Barczak, Elżbieta Szyc, Patrycja Mikłasz, Bożena Gąsiorowska, Agata Lepieszka, Marcin Fibich i Mirosław Wasiewicz przeprowadzi warsztaty z młodzieżą.
Honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński. Sponsorami festiwalu są: Projekt Erasmus+, Teatr Polski i Teatr Dramatyczny w Warszawie.

Koordynator festiwalu Mirosław Wasiewicz.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego