Erasmus

Idź do spisu treści

Menu główne

Współpraca z niepełnosprawnymi

Działania projektowe w kraju > Rok 2014/2015


  Podopieczni placówki, jako jedną z form rehabilitacji mają aktywny kontakt ze sztuką (arteterapia) i kulturą. Pomyśleliśmy, że tamtejsza aktywność świetnie utożsamia hasło przewodnie programu: "Sztuka nie zna granic", a także daje nam możliwość poznania życia niepełnosprawnych intelektualnie ludzi. Musieliśmy stworzyć tam własnoręcznie prace, a później podzielić się nowymi doświadczeniami z uczestnikami WTZ, gdyż robiliśmy je potem z osobami niepełnosprawnymi. W efekcie, nasze prace okazały się bardzo kreatywne, a z pomocą tamtejszych osób, bardzo cenne. Przy okazji poznawaliśmy codzienne zajęcia uczestników, ich schorzenia oraz jakimi, po prostu są ludźmi. Było to niesamowite przeżycie zarówno dla nas, młodych ludzi jak i osób, z którymi pracowaliśmy. To nowe doświadczenie dużo wniosło w życie obu stron, gdyż takich chwil się nie zapomina. Panowała tam wesoła atmosfera pracy i … zabawy. Zawsze można było liczyć na dobre słowo od instruktorów danej grupy jak i czas na wypicie popołudniowej herbaty.

                                          

  Na zakończenie okresu ferii, 30 stycznia odbył się bal karnawałowy dla uczestników WTZ. Pomogliśmy w jego organizacji. Uczestniczył w nim m.in. także warsztat z Grodziska Mazowieckiego i część uczniów naszej grupy. Pani Kierownik WTZ-tu z Żyrardowa powitała wszystkich bardzo serdecznie i zaprosiła do wspólnej zabawy. Już przy pierwszych kawałkach głośnej muzyki zaczęliśmy bawić się z uczestnikami. Różne zabawy i konkursy sprawiły, że czas minął bardzo szybko. Każdy okazał się mistrzem parkietu, aż smutno było się rozstać. Te doświadczenia zapamiętamy na bardzo długo i mamy nadzieje, że uda nam się odwiedzać naszych nowych znajomych, których bardzo polubiliśmy i poszerzać nasze zdolności plastyczne.

                                          

Zachęcamy do śmielszego kontaktu z niepełnosprawnymi ludźmi, bo czas z nimi spędzony okazał się fantastycznym przeżyciem!


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego