Erasmus

Idź do spisu treści

Menu główne

Warsztaty dziennikarskie

Działania projektowe w kraju > Rok 2014/2015


Od 28 października 2014

Kilkoro uczniów z Liceum Stefana Żeromskiego we współpracy Z Fundacją Dom Kultury doprowadziło do finału swoją pracę na 20 godzinnych pozalekcyjnych warsztatach organizowanych od kilku tygodni w liceum przez Leszka Wejcmana [dziennikarz, autor filmów dokumentalnych, copywriter] oraz Monika Kołaczkiewicz [absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, zajmuje się projektowaniem, grafiką i fotografią].

Odbyło się pięć spotkań. Każde z nich składało się z dwóch części. Podczas dziennikarskiej uczniowie wybierali tematy, pisali teksty, omawiali, doskonalili je i dokonywali ich edytorskiej redakcji, a podczas edytorskiej poznali zagadnienia kompozycji, grafiki komputerowej, ilustracji prasowej, wizualizacji nowoczesnych stron informacyjnych i opanowali sztukę tworzenia portalu.
Planowany efekt- nowy młodzieżowy portal miejski w sieci-został osiągnięty. Polecamy adresy
http://hasztagcegla.pl adres strony portalu
https://www.facebook.com/hasztagcegla adres strony na fb
O tytule, specyfice, zawartości portalu zdecydowała grupa w ramach pracy zespołowej na warsztatach. Teraz należy trzymać kciuki, aby przedsięwzięcie rozkwitało, bo młodzi ludzie nabyli kompetencji do prowadzenia nowego medium i zapewne będą samodzielnie kontynuować dzieło. Nagrodą za duży wysiłek jest wyjazd młodej grupy do studia telewizyjnego.

GALERIA


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego