Współpraca z osobami niepełnosprawnymi

Działania projektowe w kraju > Rok 2015/2016

W lutym 2016, podczas ferii zimowych, grupa współpracująca z osobami niepełnosprawnymi wraz z opiekunką, Anną Kubicką, wzięła udział w zajęciach przeprowadzonych w pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczniowie, wraz z instruktorami, wykonywali  prace plastyczne, a także uczyli osoby niepełnosprawne ich wykonywania. Pomagali również w opiece nad niepełnosprawnymi uczestnikami zajęć. Uczyli się też techniki decoupage’u w celu przeprowadzenia w przyszłości warsztatów w szkole. Podczas zajęć powstały prace i ich zdjęcia, zgłoszone  do wystawy ULUBIONE DZIEŁO MOICH RĄK w naszej szkole oraz pokazane na międzynarodowej wystawie pod tym samym tytułem podczas wizyty roboczej w Banskiej Bystricy w Słowacji.
Na wystawy i do konkursu zgłoszono następujące prace:
Drzewko szczęścia – autor: Aleksandra Kowalczyk IIA
 Koty – autor: Agata Mizgalska IIC
 Lawenda i pisanki – autor: Klaudia Grabalska IIC
 Pompony – autor: Agata Mizgalska IIC
 Broszki - zwierzątka z filcu – autor: Olga Chechłacz IIC i Klaudia Grabalska IIC
 Kury z filcu – autor: Agata Mizgalska IIC
 Pudełka decoupage – autor: Olga Chechłacz IIC i Klaudia Grabalska IIC